D.U.K

D.U.K

1. Kas yra probiotikai?
Probiotikai („gerosios bakterijos”) – saugūs ir naudingi gyvi mikroorganizmai, įsisavinami su tam tikru maistu, randami žarnyne. Probiotikai taip pat naudojami sveikatos priežiūros industrijoje dėl teigiamo poveikio žmogui, gyvūnui, aplinkai. Jos atkuria natūralų mikrobiologinį balansą aplinkoje ir saugo ją nuo blogųjų bakterijų dauginimosi.

2. Kas yra PIP produktai?
PIP (angl. Probiotics in Progress) produktai – gyvybingais probiotikais praturtintos naujos kartos valymo priemonės, kurios neturi toksiško poveikio visiems gyviems organizmas ir sukuria ilgalaikę, sveiką aplinkos mikroflorą.

PIP produktuose esančios gerosios bakterijos yra labai aktyvios, todėl patekusios ant valomų paviršių (grindų, sienų, daiktų, gyvūnų laikymo vietų) didina savo populiaciją ir „nukonkuruoja” blogąsias (taip pat ir patogenines) bakterijas kovoje už erdvę ir maistą. Šie produktai pasižymi ir stipriu valomuoju poveikiu.

3. Kaip veikia probiotiniai produktai?
Kiekvienoje aplinkoje esti blogųjų bakterijų. Įvairios patogeninės bakterijos, (pavyzdžiui, Camphylobacter, Clostridium, E. coli, Candida, Legionella, Listeria, Salmonella, Staphylococcus, Streptococus) itin didina pavojų žmonių ir gyvūnų sveikatai, teršia aplinkos mikroflorą. Gerosios bakterijos konkuruoja su blogosiomis bakterijomis už erdvę ir maistą ant valomų paviršių (grindys, sienos, narvai, gyvūnai, …), o kadangi PIP bakterijos yra labai aktyvios, jos visada laimi kovą ir užtikrina sveiką ir stabilią mikroflorą aplinkoje.

Probiotinių higienos produktų pagrindinė funkcija yra užkirsti kelią blogosioms bakterijoms. Naudojant probiotines priemones, išsiskiria gyvybingų probiotikų kultūros, kurios pradeda sparčiai daugintis, „išstumia” blogąsias bakterijas ir neleidžia joms plisti.

Gyvybingais probiotikais praturtintos higienos priemonės subalansuoja odos, aplinkos, oro mikroflorą, apsaugo nuo alergijų, bakterinių infekcijų atsiradimo.

4. Kur naudojami PIP produktai?
PIP produktai naudojami visur, kur svarbi mikrobiologinė švara ir yra problemų su bakterijomis (pvz., ligoninės ir sveikatos priežiūros įstaigos; gyvenamieji ir komerciniai pastatai, mokyklos, institucijos, sporto ir pramogų objektai, biurai ir darbo vietos; pieninės; vandens sistemos; transportas; maisto gamyba; ūkiai ir gyvulių būstas – arkliams, karvėms, kiaulėms, viščiukams…). Beje gyvūnai taip pat gali būti apdorojami PIP produktais, pvz., aukšto slėgio putomis arba tiesiog plovimu.

Šiais produktais valomos patalpos, įvairūs paviršiai, vandens ir oro kondicionavimo sistemos, gyvūnų laikymo vietos.

5. Kodėl įprastos valymo priemonės yra ne tokios veiksmingos?

Bakterijos, ypač patogeninės, turi savybę priešintis bet kokiai substancijai, kuri gali jas sunaikinti.

Ši tendencija būdinga ir cheminių dezinfekcinių priemonių naudojimo atvejais – neretai šios priemonės ilgainiui naudojant nebeatlieka savo antibakterinės funkcijos, kadangi bakterijos tampa atsparios prieš jose esančias toksines medžiagas. Negana to, cheminės valymo priemonės naikina ne tik kenksmingas, bet ir gerąsias bakterijas.

Tuo metu probiotikai neturi tiesioginio biocidinio poveikio bakterijoms, todėl nesukelia pasipriešinimo.

6. Ar galima naudoti chemines dezinfekcines priemones kartu su PIP produktais?
Ne, kadangi cheminės valymo priemonės gali neigiamai veikti gerąsias bakterijas, esančias PIP produktuose. Jei tam tikromis sąlygomis būtina atlikti cheminę dezinfekciją, rekomenduojama PIP produktus naudoti iškart po dezinfekcijos, siekiant stabilizuoti mikrobiologinę aplinką.

7. Ar naudojant PIP produktus reikalingos apsauginės priemonės?
Dėl savo biologinio aktyvumo ir natūralios bei ekologiškos sudėties, visi PIP produktai yra saugūs, draugiški aplinkai, teigiamai veikiantys žmonių ir gyvūnų sveikatą.

Naudojant nereikalingi jokie apsauginiai drabužiai, kontaktas su oda nesukelia jokio neigiamo poveikio.

8. Koks privalumas PIP produktų su probiotikais prieš cheminių medžiagų sukeliamus pavojus?
Dauguma cheminių valymo priemonių yra agresyvios ir nesuyra aplinkoje po panaudojimo, todėl jos kaupiasi ir teršia ją. Valymo priemonės su probiotikais atvirkščiai subalansuoja mikroflorą aplinkoje ir praturtina ją gerosiomis bakterijomis. Todėl nuolatos naudojant valymo priemones su probiotikais sukuriama žmogui palanki-artima mikrobiologinė aplinka, sauganti nuo blogųjų bakterijų dauginimosi.

9. Kas nutinka naudojant PIP produktus?
Probiotinės bakterijos PIP produktuose kolonizuoja valomą aplinką ir sukuria stabilią ir sveiką mikrobiologinę apsaugą. Jų poveikis išlieka efektyvus dar kelias dienas, todėl optimaliam gautam rezultatui išlaikyti rekomenduojama naudotis PIP produktais pastoviai (nerekomenduojama nutraukti jų naudojimą ilgiau nei 3 dienoms).

10. Kokios galimos PIP produktų perdozavimo pasekmės?
Koncentruotas PIP produktų naudojimas padidina gerųjų probiotinių bakterijų kiekį ant valomų paviršių, o tai tik paspartina naudingą ir ilgalaikį poveikį sveikatai.

11. Kokios probiotinių produktų laikymo sąlygos?
Rekomenduojama 100-300C temperatūra. Vengti tiesioginių saulės spindulių. Priklausomai nuo priemonės, galiojimo trukmė ne trumpesnė nei 2 metai.