D.U.K

D.U.K

1. Kas yra probiotikai?
Probiotikai („gerosios bakterijos”) – saugūs ir naudingi gyvi mikroorganizmai, įsisavinami su tam tikru maistu, randami žarnyne. Probiotikai taip pat naudojami sveikatos priežiūros industrijoje dėl teigiamo poveikio žmogui, gyvūnui, aplinkai.

2. Kaip veikia probiotiniai higienos produktai?
Kiekvienoje aplinkoje esti blogųjų bakterijų. Įvairios patogeninės bakterijos, (pavyzdžiui, Camphylobacter, Clostridium, E. coli, Candida, Legionella, Listeria, Salmonella, Staphylococcus, Streptococus) itin didina pavojų žmonių ir gyvūnų sveikatai, teršia aplinkos mikroflorą.

Probiotinių higienos produktų pagrindinė funkcija yra užkirsti kelią blogosioms bakterijoms. Naudojant probiotines priemones, išsiskiria gyvybingų probiotikų kultūros, kurios pradeda sparčiai daugintis, „išstumia” blogąsias bakterijas ir neleidžia joms plisti.

Gyvybingais probiotikais praturtintos higienos priemonės subalansuoja odos, aplinkos, oro mikroflorą, apsaugo nuo alergijų, bakterinių infekcijų atsiradimo.

3. Kas yra PIP produktai?
PIP (angl. Probiotics in Progress) produktai – gyvybingais probiotikais praturtintos naujos kartos valymo priemonės, kurios neturi toksiško poveikio visiems gyviems organizmas ir sukuria ilgalaikę, sveiką aplinkos mikroflorą.

PIP produktuose esančios gerosios bakterijos yra labai aktyvios, todėl patekusios ant valomų paviršių (grindų, sienų, daiktų, gyvūnų laikymo vietų) didina savo populiaciją ir „nukonkuruoja” blogąsias (taip pat ir patogenines) bakterijas kovoje už erdvę ir maistą. Šie produktai pasižymi ir stipriu valomuoju poveikiu.

4. Kodėl įprastos valymo priemonės yra ne tokios veiksmingos?

Bakterijos, ypač patogeninės, turi savybę priešintis bet kokiai substancijai, kuri gali jas sunaikinti.

Ši tendencija būdinga ir cheminių dezinfekcinių priemonių naudojimo atvejais – neretai šios priemonės ilgainiui naudojant nebeatlieka savo antibakterinės funkcijos, kadangi bakterijos tampa atsparios prieš jose esančias toksines medžiagas. Negana to, cheminės valymo priemonės naikina ne tik kenksmingas, bet ir gerąsias bakterijas.

Tuo metu probiotikai neturi tiesioginio biocidinio poveikio bakterijoms, todėl nesukelia pasipriešinimo.

5. Kur naudojami PIP produktai?
PIP produktai naudojami kur svarbi mikrobiologinė švara (pvz., sveikatos priežiūros įstaigose, gyvenamuosiuose ir komerciniuose pastatuose, mokyklose, sporto ir pramogų objektuose, biuruose ir kitose darbo vietose).

Šiais produktais valomos patalpos, įvairūs paviršiai, vandens ir oro kondicionavimo sistemos, gyvūnų laikymo vietos.

6. Ar galima naudoti chemines dezinfekcines priemones kartu su PIP produktais?
Ne, kadangi cheminės valymo priemonės gali neigiamai veikti gerąsias bakterijas, esančias PIP produktuose. Jei tam tikromis sąlygomis būtina atlikti cheminę dezinfekciją, rekomenduojama PIP produktus naudoti iškart po dezinfekcijos, siekiant stabilizuoti mikrobiologinę aplinką.

7. Ar naudojant PIP produktus reikalingos apsauginės priemonės?
Dėl savo biologinio aktyvumo ir natūralios bei ekologiškos sudėties, visi PIP produktai yra saugūs, draugiški aplinkai, teigiamai veikiantys žmonių ir gyvūnų sveikatą.

Naudojant nereikalingi jokie apsauginiai drabužiai, kontaktas su oda nesukelia jokio neigiamo poveikio.

8. Kokios probiotinių higienos produktų laikymo sąlygos?
Rekomenduoja 100-300C temperatūra. Vengti tiesioginių saulės spindulių. Priklausomai nuo priemonės, galiojimo trukmė ne trumpesnė nei 2 metai.